close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Prosinec 2012

Novoročenka 2013

31. prosince 2012 v 17:26 | Ema |  Moje foto s komentářem

Všem stálým i náhodným návštěvníkům na mém blogu bych chtěla popřát do roku 2013 jen to nejlepší. Opět posílám malého andělíčka z nebe, který přináší hodně štěstí, lásky, pohody, radost z rodinných i pracovních úspěchů, ale především hodně hodně zdravíčka.


Šťastné vykročení do roku 2013 vám všem přeje Ema s rodinou.
Boj na krmítku

29. prosince 2012 v 22:55 | Ema |  Ptáci
Přes noc venku přituhlo a na krmítku to bylo hned znát. Kromě stálých návštěvníků - sýkorek přiletělo hejno zvonků. Bylo jich nejmíň 15. Stáli jsme u okna a s očima na vrch hlavy sledovali doslova bitku o slunečnicová seminka. Pípálci štěbetali, hašteřili se a zastrašovali. Dokonce si i semínka ze zobáčků jeden druhému brali. Byla jsem tím frmolem tak zaujatá, že mě v první chvíli ani nenapadlo fotit. Ale pak jsem se vzpamatovala a přece jen něco málo snímečků pořídila.


Přeji vám pěknou a pohodovou neděličku.Usmívající se

Vánoční ozdobičky

27. prosince 2012 v 12:12 | Ema |  Moje foto s komentářem
Na Vánočních trzích v Lysé n. Labem jsem už vloni koukala na vánoční ozdobičky z vyfukovaných perel. Při pohledu na cenu těchto ozdobiček jsem šla málem do kolen. Pohybovaly se od 80ti korun výš. Tyto ozdobičky u nás patří mezi "poklady"po babičce. Vyštrachala jsem na půdě krabici a ozdobičkami jsme s Eli letos ověšely náš vánoční stromeček. Pravda, některé ozdobičky nepřežily, na některých zahlodal zub času. Ale ještě jich spousta zbyla.
Když jsem tak stála před rozsvíceným stromkem, uvědomila jsem si, kolik parády tyto starodávné ozdobičky ještě nadělají a kolik peněz (minimálně 15 stovek, budu - li počítat průměrně 100 korun za ozdobičku) jsem ušetřila, když jsem je tenkrát nepopadla a nehodila do popelnice, protože byly nemoderní.

Vánoční přání

22. prosince 2012 v 16:39 | Ema |  Moje foto s komentářem
Všem, které chodíte pravidelně na můj blog, i náhodným návštěvníkům přeji požehnané vánoční svátky plné pohody, štěstí, lásky a radosti.

Nový kabát pro bedničku

21. prosince 2012 v 18:46 | Ema |  Ruční práce a tvoření
Takovéto bedničky z umělé hmoty se u nás v práci vyhazují. Málokterá ale skončí v kontejneru. Bereme si je domů a nacházejí různá uplatnění. Nejčastěji končí v domácí dilničce nebo garáži jako boxy na nejrůznější drobnosti.

Jednu takovou bedničku jsem dala kamarádce Oli, která ji využila jako truhlík na okenní parapet.

Já se ji pokusila oplést papírovými ruličkami. Jenže ouha, okraj je poměrně široký a zachytit osnovní ruličky pomocí kolíčků na prádlo nešlo. Manžel mi tedy vyrobil jednoduché úchytky ve tvaru 'U'.


A tady je výsledek.


Všem vám přeji příjemné prožití posledního adventního víkendu.Usmívající se

Polabské vánoční trhy Lysá nad Labem 2012

17. prosince 2012 v 16:42 | Ema |  Moje foto s komentářem
V sobotu jsme se opět po roce vypravili na Vánoční trhy do Lysé nad Labem. Ani tentokrát nám počasí nebylo příznivě nakloněno. Od rána bylo zataženo a lilo. I přes varovní meteorologů před ledovkou byla cesta pěkná, silnice byly mokré po chemickém ošetření. Nejhorší cesta byla od auta přes parkoviště, které bylo jedno velké zrcadlo, na chodník.
Na výstavišti bylo i venku plno stánků, hlavně s rychlým občerstvením a něčím ostřejším pro zahřátí. V hale bylo zase spousta prodejních míst s nepřeberným množstvím zboží - knihy, CD a DVD nsociče, kosmetika, oblečaení, hračky, potraviny, šperky, keramika, .... . Prodejci umí poradit, pomoci s výběrem, je zde možnost ochutnávek.

Věnečky mají obilný základ

Krásné výrobky z umělého pískovce

V 1. patře byla opět umístěna prodejní místa s rukodělnou a řemeslnou výrobou (malování na sklo či na hedvábí, tkané, pletené nebo háčkované výrobky, dřevěné hračky, vyfukované sklo, vánoční ozdobičky, ...) .
Mačkané perníčky

Výrobky ze dřeva

Probíhal zde i doprovodný program. Letos to bylo finále soutěž Vánoční cukrování. Jde o soutěž o nejkrásnější a nejchutnější vánoční cukroví. V porotě usedli Bára Štěpánová, Naďa Konvalinková a Jiří Štědroň.

Dostala jsem předčasně malý vánoční dárek. Viděla jsem naživo pana Štědroně. Od malička, když ho vidím, červenám se a rozbuší se mi srdce. Škoda, že ségra tolika pěchala a já si toho pohledu na něj nemohla užít víc. Neslyšela jsem ho ani mluvit, natož zpívat.Plačící

Ani netušíte, jak vždycky závidím paní Evičce = Popelce.Mrkající Usmívající se


2. adventní víkend

10. prosince 2012 v 12:35 | Ema |  Moje foto s komentářem
Včera jsme zapálili již druhou adventní svíčku. To nám ten čas ale letí!Překvapený Já jsem letos nedělala adventní věneček na stůl, ale svícen. Vloni jsem pod vánočním stromečkem našla kermický svícen, tak jsem letos "spáchala" adventní svícen.

Ale přeskočia jsem sobotní dění u nás. Dopoledne manžel ořezával vzrostlý dub.

Tady letí vrch stromu dolů.

Odpoledne jsem jako pořadatel vyrazila do místní sokolovny na Mikulášskou nadílku (více snímečků najdete ZDE),

po které následovala diskotéka pro malé a večer jsme uspořádali diskotéku pro ty ostatní. Ani jsem nestihla 2. adventní koncert v kostelíku v Loučné hoře.Zamračený Byla zima, bylo mnohem míň lidí, než minulý týden, ale koncert prý byl mooooc hezký.Usmívající se

V neděli dopoledne jsem pověsila háčkované zvonky a koule. Konečně jsem je dodělala a naškrobila.Koncem listopadu jsem venku ořezala tyhle sluníčkové chyrizantémky a ještě pořád mi dělají na stole parádu.Usmívající se

Mráz a čerstvý sníh umocňují adventní náladu. Mráz a sníh také žene ptáčky ke krmítkům, proto louskám oříšky a krmím ostošest. Přilétají sýkorky, pěknavy, kosi, brhlíci, vrabčáci, zavítá červinka. Takhle se na lojové kouli cpe strakapoud.Usmívající se


Přeji vám pěkný a pohodový adventní čas a opatrujte se. Pozor na úraz na náledí a sněhu, jezděte opatrně.

Sýkorky

7. prosince 2012 v 12:15 | Ema |  Ptáci
Konečně tu máme tu správnou zimu se sluníčkem, sněhem a mrazem. Konečně i počasí přispívá k adventní náladě. U nás dnes v poledne ukazoval teploměr -5°C. A na krmítka dorazily i jiné druhy ptáčků, než jen sýkorky. Přesto dnes snímečky budou o sýkorkách a náletech na nevyloupaná slunečnicová semínka. Snímečky jsou pořízeny v úterý, kdy u nás byl jen sněhový poprašek.


A takový výhled se mi včera naskytl při pohledu z okna. Jabloň obsypaná čekajícími sýkorkami. Napočítala jsem jich téměř 30. Právě jsem jim louskala ořechy.

Mějte pohodový páteček, užívejte sluníčka, sněhu a krásného adventního času.Usmívající se

Adventní koncert a vánoční výstava v Loučné Hoře

5. prosince 2012 v 9:37 | Ema |  Moje foto s komentářem
O prvním adventním víkendu bylo ve vedlejší obci rušno. V sobotu se tam v dřevěném kostelíku sv. Jiří konal 1. letošní adventní koncert.

Moc jsem se na něj těšila. Jak jsem psala v jednom ze svých článečků (ZDE), byly do kostela po rekonstrukci vráceny unikátní varhany z r. 1860. A právě na ně při sobotním koncertu hrál pan Ondřej Mucha - v současné době posluchač Vysoké školy múzických umení v Bratislavě. Zároveň působí v klášterním kostele sv. Jana Nepomuckého v Prostějově a v katedrále sv. Ducha v Hradci Králové. Na sobotním koncertu zazněly v jeho podání skladby např. G. F. Händela, J. S. Bacha, W. A. Mozarta, ...
Vlevo pan Ondřej Mucha, v pravo MUDr. Homola zahajuje koncert.

Několik skladeb zazpívala paní Lucie Vaníčková - Linhartová.

I přes to, že venku byl mráz a i uvnitř byla docela zima, účast byla hojná, bylo plno.

Kostelík byl opět vyzdoben háčkovanými ozdobami z rukou paní Jany Š.

V neděli se pak v kostelíku konala 2. vánoční výstava, kterou pořádali členové občanského sdružení Loučná Hora dětem, místní senioři a MŠ Smidary. Vystaveny zde byly výrobky s vánoční tématikou i práce dětí z MŠ. Byla zde nachystaná dílnička, kde si zájemci mohli ozdobit vánoční perníčky či vánoční odlitek. Nechyběla ukázka vánočních zvyků a Ježíškova pošta. Některé vystavené exponáty bylo možné zakoupit. Návštěvníci si mohli zakoupit svařáčka či jiné občerstvení, posedět a nasávat vánoční atmosféru.Snímečky jsem si opět vypůjčila od pana Š. Na více snímečků z obou akcí se můžete podívat ZDE a ZDE.

Ptačí snažení

4. prosince 2012 v 0:01 | Ema |  Ptáci
Minulý týden u nás malinko nasněžilo a po ránu bývá mráz. Ptáčkové, teda vlastně ponejvíc sýkorky, se na krmítko jen hrnou. Než naloupu oříšky, zaměstnám pípálky vybíráním zrníček slunečnice z celé "palice". Je to docela prima podívaná. Ono to už pro ně není tak jednoduché, jako když přiletí, popadnou kousek oříšku nebo vyloupnuté semínko a frrrr pryč. O papu se musí trochu zasloužit, občas to chce trochu šikovnosti, jinak odletí s nepořízenou.
Sýkorka koňadra se snaží,

stejně tak brhlík.


Tady už se zadařilo vyloupnout semínko


Přeji vám pohodový pracovní týden a užívejte adventní čas.Usmívající se