close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Květen 2013

Noví strávníci

30. května 2013 v 20:29 | Ema |  Ptáci
Počasí posledních dnů je naprosto příííííšerné. Teda alespoň u nás. Chladno, deštivo, k tomu ještě moje neoblíbené ranní směny. To vše dohromady udělalo své a já už týden "stůňu" na bolest hlavy. Dnes už je to o něco lepší. Nakouknu na vaše blogy a tady vám ukážu snímečky našich nových strávníků. Párek divokých kachen.
Sameček.

Samička byla odvážnější.

Už napapaní odcházejí na vodu.

A jsou ve svém živlu.

Na papu přicházejí téměř denně.Usmívající se

Potěcha oka

26. května 2013 v 23:10 | Ema |  Moje foto s komentářem
Dvě várky medíku ze smrkových výhonků jsou hotové (jedna dávka je pro ségru), na jitrocelový je naloženo. Už jsem ochutnala i ten hluchavkový. Je moc dobrý, jen jsem ho uvařila trochu víc, takže je tužší.

Venku je zima (dnes u nás teploměr nevylezl nad 10°C), celý víkend poprchávalo, k vycházce to vůbec nelákalo. V tomhle sychravém počasí určitě potěší oko i dušičku kytičky.
Brambořík v obalu, který jsme vyhráli letos na nějakém plesíku.

Kytice růží od manžela. Zaujaly mě bordó listy.

Směs pokojovek - lopatkovec a kolopejka.

Na závěr, děvčata, dotaz. Mám ještě jeden lopatkovec, má krásné velké listy, ale nekvete mi. Co dělat, aby kvetl?

Přeji vám pohodový poslední májový týden.Usmívající se

Piškotové řezy s ovocným krémem

24. května 2013 v 10:34 | Ema |  Recepty, mňamky
Blíží se víkend a vy možná přemýšlíte, jakou dobrůtku upéct k odpolední víkendové kávičce. Zkuste třeba tyhle osvěžující piškotové řezy.
Upečeme si piškotový korpus (receptík určitě každá z vás má svůj osvědčený), který po vychladnutí potřeme ovocným krémem podle následujícího receptu:
Uvaříme si vanilkový puding podle návodu na obalu, místo mléka použijeme ovocnou šťávu, rozmixované ovoce nebo kompot (já použila rybízovou šťávu). 1/2 kostky másla ušleháme s cukrem a postupně přidáváme vychladlý puding. Krém namažeme na piškotový korpus a necháme ztuhnout.

Přeji vám dobrou chuť.S vyplazeným jazykemUsmívající se

Ještě přidávám diplomek, který jsem získala v soutěži u Nattynky. Mooooc ji za něj děkuji.

Přeji vám krásný a pohodový májový víkendík.Usmívající se


Hluchavkový med

21. května 2013 v 23:56 | Ema |  Bylinky, bylinkové recepty
V neděli jsem si natrhala květy hluchavky.

Vyráběla jsem hluchavkový medík podle receptu od Nattynky. Vloni jsem dělala ze smrkových výhonků a květů černého bezu. A ty bych chtěla dělat i letos. Vloni měly velký úspěch a byly hned pryč. Hluchavkový medík bude mít u nás premiéru.

Na louce a v lese

19. května 2013 v 14:10 | Ema |  Moje foto s komentářem
S Filďasem jsme si dneska vyšli na vycházku po louce. Venku to ale docela pofukuje a fotit detaily byl docela kumšt. Vyfotila jsem si kostival

a listohloda.

Pak jsem se zajela mrknout do lesa, jestli jsou konvalinky. Mamka mě odrazovala, že už budou odkvetlé, ale nebyly.

Natrhala jsem si pěknou kytičku, která mi voní celým bytem.

Když jsem tak courala lesem, vyfotila jesem si mařínku vonnou (= svízel vonný),

kokořík

a obrovské slimáky hodující na houbičce.

Teď jdu trhat hluchavkové květy. Chci uvařit medík.

Přeji vám hezký a pohodový zbytek neděličky.Usmívající se

Zámecký park v Opočně

17. května 2013 v 14:48 | Ema |  Toulky po naší vlasti
Snímečky do rubriky Toulky po naší vlasti mi půjčila dcera Eliška. Jsou z jejich školního výletu do parku opočenského zámku.


Více info o zámku a parku najdete např. ZDE. Výlet se jim moc vydařil. Bylo krásné počasí s téměř letními teplotami a sluníčkem.

Porcelánová souprava

13. května 2013 v 12:28 | Ema |  Moje foto s komentářem
Nejprve mám na vás, děvčata, dotaz. Pokaždé, když zanechávám na nějakém blogu komentář, zaškrtnu si Odesílat reakci na e-mail, abych byla upozorněna, kdykoliv některá z vás na můj komentík zareaguje. A i když u vás komentík najdu, upozornění mi málokdy přijde. Děje se vám to také? Dělám snad něco špatně? Jakou máte s touto "službou" zkušenost?

Teď už dnešní příspěvek.
Před časem jsem na jednom snímečku použila jako dekoraci porcelán s japonským motivem. Slíbila jsem, že někdy ukážu soupravu celou. Tak tady je.
Na dně je vyražena značka porcelánky Victoria (Stará Role u Karlových Varů).
Přeji vám příjemný pracovní týden.Usmívající se

Rozhledna Kopanina

9. května 2013 v 18:56 | Ema |  Toulky po naší vlasti
Minule jsme putovali Zlatou stezkou Českého ráje. V Českém ráji ještě zůstaneme. Uděláme si nenáročnou, asi pětikilometrovou túrku z Malé Skály (skalní hrad Vranov - Pantheon) přes skalní hrad Frýdštejn, o kterých jsem tu už psala, k rozhledně Kopanina.

Rozhledna stojí na zalesněném stejnojmenném vrchu, který se vypíná do výšky 657 m. n. m. severně od Turnova. Rozhledna je cihlová, 18 m vysoká. Byla postavena Klubem českých turistů podle projektu ing. Fr. Duba, který předložil plán válcové věže postavené z cihel a zakončené cimbuřím opatřeným litinovou předprsní. Stavební práce začaly v říjnu roku 1893 symbolickým položením základního kamene a byly úspěšně završeny předáním rozhledny při slavnosti uspořádané 3. 6. 1894. Dnešní podoba rozhledny pochází r roku 1936, kdy byl vyhlídkový ochoz opatřen prosklenou nástavbou. Od roku 1965 má věž v opatrování obecní úřad ve Frýdštejně. Na věž vystoupáme po 93 schodech a je z ní pěkný výhled do kraje.


Je možné vidět velkou část Českého ráje, pohoří Jizerských hor a Krkonoše, vrchol Ještědu, Kozákov či Malou Skálu a hrad Frýdštejn. Za velké viditelnosti je možné spatřit hrad Bezděz či Házmburk, Zvičinu.