close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Říjen 2014

Dušičkové tvoření

30. října 2014 v 18:16 | Ema |  Ruční práce a tvoření
Jak jsem psala minule, jako každý rok touto dobou jsem se pustila do výroby dušičkových věnců a dekorace na hřbitov. A tady je výsledek mého snažení.Tentokrát jsem do výroby zapojila i Elišku. Tyhle dva věnečky odekorovala ona.


Přeji vám hezký den a prima nadcházející víkend.Usmívající se

(Ne)podzimní focení

28. října 2014 v 20:37 | Ema |  Moje foto s komentářem
Čas svatodušních svátků se kvapem blíží, tak jsem se, jako každoročně, vrhla na výrobu věnečků. Nejprve jsem si ale musela obstarat nějaký materiál na jejich výrobu. Respektive nějaké přízdoby (kaštany, šípky, plody kaliny, ...). Počasí bylo víc než výstavní, vypravili jsme se tedy s Filipem na vycházku. A kromě dekoračního materiálu jsem si přinesla hafo (ne)podzimních snímečků.
Obloha bez mráčku, zeleňoučká travička, zeleňoučké keře pod topoly. Jen topoly bez listí a dlouhé stíny trochu připomínají, že vládne pan Podzim.

Ani tento snímeček plný zelené barvičky moc podzim nepřipomíná.

Čeléééém vzad! A díváme se k Chotělicím. A zase samá zeleň.

Na louce kvetl starček (snad jsem se trefila do názvu rostlinky),

na pampeliškách se popásali hmyzáčci,

mezi topoly nenápadně vykukoval a sluníčkově svítil malý javor.

Nasbírala jsem si nějaké šípky.

A ještě na skok k Šefaráku. Vyfotila jsem si zrcadlení,

barevnou kalinu a nasbírala si její plody.

Vyfotila jsem i páreček nááádherných muchomůrek

a pár spadaných javorových listů.


Z nich jsem si pak doma vyrobila růžičky.

Sousedka mě obdarovala mochyní, tak jsem si několik větviček dala do džbánu.

Doufám, že jste si báááječně užili prodloužený víkend a přeji vám pohodový zbytek týdne. Usmívající seÚstí nad Labem - výhledy

22. října 2014 v 13:06 | Ema |  Toulky po naší vlasti
Nejen Děčín, ale i Ústí nad Labem a jeho nejbližší okolí má svá vyhlídková místa, ze kterých se můžeme kochat výhledem nejen na město, a že je co obdivovat. Posuďte sami:
Z terasy a vyhlídkové věže hotelu Větruše

výhled na řeku Labe, Mariinu skálu, obchodní centrum Fórum s lanovkou na Větruši, střed města, ...

Zřícenina hradu Střekov -

výhled na řeku Labe, Masarykova zdymadla, Hostovice, ....

Z vyhlídky Vrkoč

je výhled na Labe, obec a hrad Střekov, na Sluneční stráň, na Masarykova zdymadla, ...

Zdeni, pokud jsem něco spletla, oprav mě, prosím.Usmívající se

Všem vám děkuji za návštěvy i zanechané miloučké komentáře. Vždycky mě moc potěší a opravdu si jich vážím.Usmívající se

Přeji vám pohodové podzimní dníky.Úžasný


Daleké výhledy

17. října 2014 v 20:48 | Ema |  Toulky po naší vlasti
Už praotec Čech vystoupal na vrchol hory Říp, aby se mohl rozhlédnout po 'zemi zaslíbené, zvěře a ptáků plné, medem oplyvající'. I my se dnes plahočíme do vršků, stoupáme desítky schodů na rozhledny, zastavujeme se na vyhlídkových místech a to jen proto, abychom se pokochali nááádhernými výhledy po naší 'zemi zaslíbené'.
Na některá vyhlídková místa Českého Švýcarska jsme se podívali už vloni. Třeba na jednu z nejhezčích vyhlídek, na Belvedér,

na nejkrásnější a nejstarší rozhlednu Děčínský Sněžník, na nejznámější místo Českého Švýcarska Pravčickou bránu, na Šaunštejn či Malou Pravčickou bránu.
Ani letos jsme nezapomněli přibalit dalekohled, abychom se mohli kochat dalekými výhledy. Vystoupali jsme například na rozhlednu Sokolí vrch,

která byla uvedena do provozu v květnu roku 2004. Je 50 metrů vysoká a vyhlídková plošina se nachází ve výšce 31,5 m. Po vystoupání 162 schodů se nám otevřel pohled do krajiny. Asi nejkrásnější je výhled na město Děčín,

na nad Děčínem se tyčí Děčínský Sněžník s rozhlednou, Klínovec s rozhlednou a ostatní vrcholky Krušných hor. Z Lužických hor je vidět např. Jedlová a Studenec (oba také s rozhlednami), poté ještě Buková hora s TV vysílačem, Říp, Bezděz a Ještěd. Za dobré viditelnosti jsou vidět Jizerské hory a Krkonoše s nejvyšší Sněžkou.


Stejný počet schodů jsme museli vystoupat na vyhlídkovou plošinu další rozhledny. Stojí v obci Janov nedaleko Hřenska.

Celková výška rozhledny je 40 m, vyhlídka se nachází ve 30 metrech, do provozu byla uvedena v prosinci roku 2013. Z rozhledny je jako na dlani vidět Děčínský Sněžník, krásný výhled je i na Stříbrné stěny a Pravčickou bránu (označena šipkou)

a samozřejmě na okolní obce. Vidět je také Růžovský vrch, část Lužických hor a stolové hory v Sasku.

Zdolali jsme také všechny tři vyhlídky v Jetřichovickém skalním městě. Z obce Jetřichovice jsme nejprve vystoupali na Mariinu skálu.

Pak následovala Vilemínina stěna. No řekněte, není to nááádherý výhled?

Nejnáročnější výstup byl na Rudolfův kámen. Na vrcholku jsem měla fakt obavu, jak se dostanu dolů.

Město Děčín, řeku Labe a Labský kaňon jsme obdivovali nejen z vyhlídkové terasy Belvedér, ale i z dalších vyhlídek. Jednou z nich je vyhlídka Růžový vrch


Přímo v Děčině je to vyhlídka na stolové hoře Kvádrberk. Jako výletní místo má Kvádrberk dlouhou tradici. V roce 1879 u příležitosti stříbrné svatby Františka Josefa I. a jeho choti Alžběty, známější jako císařovna Sissi, zde byla vybudována Císařská vyhlídka, spolu s areálem s promenádou a lavičkami, k němuž později přibyl výletní hostinec. Rovněž byl na vyhlídkové plošině vztyčen obelisk.Nebo vyhldka Pastýřská stěna, tyčící se na skalním ostrohu přímo proti děčínskému zámku.
Je to jedna z nejkrásnějších vyhlídek v Česku. Kromě krásného výhledu zde také můžeme posedět ve výletní restauraci s letní terasou, která je také přezdívaná jako "Nebíčko". Nebíčko, jak se tomuto místu lidově říká, zde stojí již od roku 1892, původně zde byla dřevěná budova, než ji v roce 1905 nahradil kamenný hostinec s rozhlednou v podobě módní napodobeniny romantického hradu.


Už vás bolí nohy? Z výšek se vám točí hlava? Je tu víkend, předpověď počasí vypadá velmi příznivě, hlásí sluníčko a teplo, tak odpočívejte a víkend si báááječně užijte.ÚžasnýPípálci

12. října 2014 v 21:17 | Ema |  Ptáci
Sousedka si na jaře k plotu nasela slunečnice a pípálci tam teď mají hody. Slétají se tam zvonci, sýkorky, stehlíci. Bývá tam docela slušný "provoz" a já stojím u okna a sleduju ten cvrkot.


Na jablíčkách, která ještě zbyla na stromě, si přilétají pochutnávat kosi

nebo pěnice černohlavá.

Omlouvám se za kvalitu snímečků. Musela jsem hodně zoomovat a ještě ořezávat.

A ještě jeden snímeček z jahodového záhonku. Takhle nám stále ještě plodí několik sazeniček stáleplodících jahod.S vyplazeným jazykemUsmívající se

Přeji vám příjemný nadcházející pracovní týden.Úžasný

Zavařujeme

8. října 2014 v 23:09 | Ema |  Recepty, mňamky
Tento týden mi od kamarádky přišel e-mail se snímečky, jak se také dá zavařovat. Neodolala jsem a musím vám ty snímečky ukázat. Třeba se některá inspirujete.Usmívající seTak co, inspirovala jsem vás?

Další vydařený víkend

5. října 2014 v 16:15 | Ema |  Moje foto s komentářem
Sobota se u nás opět, co se počasí týká, dost vydařila. Venku mi pěkně uschlo všechno vyprané prádlo, na balkóně vyvětraly peřiny, ... Ale hlavně jsme si zase vyšli s Filipem na vycházku k Šefaráku. Už se to tam pomalu, pozvolna obléká do podzimního šatu.

Nasbírala jsem si tam zase nějaké kaštany

a žaludy. Ty se budou v zimě hodit do krmítka ptáčkům.

Zahlédla jsem žabky.

V trávě se třpytily pavučiny, jakoby byly poseté diamanty.

Našla jsem i nějaké houbičky. Většinou nejedlé, ale na pohled pěkné.A tohle je snímeček pro Dášenku - dauma. Takhle šmejdí a užívá si vycházky náš Filďas.Usmívající se

Nedělní počasí už tak vydaření není. Od rána máme zataženo. Ale nevadí. Zatopila jsem, aby bylo doma tepličko, odpočíváme, vytáhla jsem vyšívání, večer si uvaříme čajík, .....Usmívající se

Přeji vám krásné a pohodové dníky. Užívejte si plnými hrstěmi nááádherné babí léto.ÚžasnýPoslední zářijový víkend

1. října 2014 v 18:53 | Ema |  Moje foto s komentářem
O minulém víkendu jsme si udělaly s mamkou tak trochu "holčiči jízdy". V sobotu jsme vyrazily do Hostinného, kde se po operaci rehabilituje moje ségra. Počasí bylo úžasné a my si návštěvu užily. Po krátké návštěvě na pokoji jsme se prošly po areálu a okolím rehabilitačního ústavu. Pak jsme zašly na náměstí, kde jsme okoukly radniční věž s obry a v cukrárně poseděly nad kávičkou a zákuskem.

V neděli 28. 9. odpoledne u nás proběhlo požehnání restaurované sochy sv. Václava. Akce se konala u Medřiče. Nejprve promluvil pan učitel Vilda z místního okrašlovacího spolku, pak pan farář, který sochu také posvětil a zasadil jednu ze dvou lip. Zasazení druhé lípy se chopila naše paní starostka.

A navečer jsme jely gratulovat k svátku dědovi Václavovi. Tam jsem nefotila, tak přikládám jen ilustrační snímeček.

Připíjím tedy všem Václavům a vám ostatním přeji pohodový zbytek pracovního týdne.Usmívající se